AktüelEditoryalEkonomi PolitikGazedda'nın GündemiPolitikaHangisine inanalım yoksa her şey bir kurmaca mı?

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’in Türkiye ziyaretine, TC Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile yapacağı görüşmenin iptal edilmesi damga vurdu. Özyiğit yaptığı açıklamada planlanmış bir görüşme olmadığını ifade etse de öncesinde yapılan haber ve açıklamalar o yönde değil. Enformasyon dairesi 3 Eylül Pazartesi günü yayınladığı haberde Özyiğit’in mevkidaşları TC Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüşeceğini bildirdi. İlgili link için tıklayınız.  Bu haber ise Özyiğit’in görüşmesi öncesi...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 5, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’in Türkiye ziyaretine, TC Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile yapacağı görüşmenin iptal edilmesi damga vurdu.

Özyiğit yaptığı açıklamada planlanmış bir görüşme olmadığını ifade etse de öncesinde yapılan haber ve açıklamalar o yönde değil.

Enformasyon dairesi 3 Eylül Pazartesi günü yayınladığı haberde Özyiğit’in mevkidaşları TC Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüşeceğini bildirdi. İlgili link için tıklayınız. 

Bu haber ise Özyiğit’in görüşmesi öncesi neredeyse tüm medya organlarında yer aldı.

Bilindiği gibi Enformasyon Dairesi Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı’na bağlı devletin resmi bir kurumudur.

Öte yandan söz konusu görüşmenin iptal edildiği yönündeki iddiaların ardından Özyiğit 4 Eylül tarihinde BRT’ye yaptığı açıklamada böyle bir görüşmenin zaten planlanmadığını ifade ederek, iptal edildiği yönündeki haberlere tepki gösterdi. İlgili haber için tıklayınız.

Peki eğer planlanmış bir görüşme yoksa neden öncesinde devletin resmi kurumunda ve gazetelerde görüşme planlanmış gibi servis ediliyor? Dahası eğer planlanmış bir görüşme yok ise Eğitim Bakanı Cemal Özyiğit neden bu haberi ziyaret öncesi düzelttirmiyor veya doğruyu söylemiyor?

Sadece bilgi kirliliği yaratmak için mi yoksa Kıbrıs’ın kuzeyindeki ilişkilerin aslında bir kurmacadan ibaret olduğunu bir kez daha hatırlatmak için mi?

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık