AktüelAnalizYorumHalloween nasıl kutlanır? – Mete Hatay

Küreselleşen dünyamızda başka kültürlerden etkilenmek doğaldır ve zenginleştirici olabilir ama öykünürken, rezil, yıkıcı, ne idüğü belirsiz bir gelenek icat etmek ise yozlaşmadan başka birşey değildir.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 2, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Küreselleşen dünyamızda başka kültürlerden etkilenmek doğaldır ve zenginleştirici olabilir ama öykünürken, rezil, yıkıcı, ne idüğü belirsiz bir gelenek icat etmek ise yozlaşmadan başka bir şey değildir. Öyleyse gelin Halooween nasıl kutlanıra bir bakalım. Bakalım ki akşam yaşananın Halloween değil Huliganizm olduğunu görelim.

Halloween nasıl kutlanır?

Bölüm 1:
1-Cadılar Bayramı’nın sembolü gülen bir bal kabağıdır. Bal kabağının içi boşaltılarak gülen bir surat şeklinde oyulduktan sonra içinde bir mum yakılır.
Bizim akşamki halooween kutlamalarında kabak bile görmedik. kabak kafalı çok vardı ama Halooween kabağı yoktu. 

2-En yaygın olarak tüketilen, elma şekeridir. Çocuklar cadı kıyafetleri giyerek kapı kapı gezerler ve ev sahiplerine “Şaka mı, şeker mi?” diye sorarlar. Ev sahibi “Şaka!” derse çeşitli muziplikler yaparlar. Büyükler çocuklara şekerleme ikram ederler veya harçlık verirler.
Bizim hallooween kutlamalarında şeker dağıtan değil, alkol dağıtan çoktu. Bakkallardan ucuza içki satın alan ne kadar “şirin” öğrencimiz varsa (herhalde onlara şeker vermediler diye) muziplik adına etrafı darmadağın ettiler. 

3-Yetişkinler, 31 Ekim’e en yakın hafta sonunda kıyafet baloları düzenlerler. Bu partilerde misafirler cadı, hayalet veya korku filmi karakteri gibi korkunç kostümler giyerler. Bizdekiler hafta sonunu beklemeden, Perşembe akşamından mekanlarda değil ama sokaklarda maskeli baloyu, maskeli purgele karıştırarak ve herkesi rahatsız ederek hesapta eğlendiler. Herkesi akşam gerçekten korkutmayı başardılar. Polis olmasaydı akşam 6-7 Eylül pogromu gibi bitebilirdi. Yazıklar olsun…

This is Britain – Hallowen

Odwiedź nas na: http://www.anglomaniacpl.co.cc

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık