AktüelSanatHalle Berry trans erkeği canlandırmayı düşündüğü için özür diledi

Oyuncu Halle Berry gelen tepkiler üzerine özür dileyerek trans erkek rolünde yer alacağı filmden vazgeçtiğini duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 8, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Hafta sonunda katıldığı Instagram canlı yayınında yeni çekilecek bir filmde trans erkeği canlandıracağını açıklamıştı.

Tepkiler üzerine Twitter hesabından özür açıklaması yayınlayan oyuncu şunları söyledi: 

“Bir cisgender-natrans (doğuştan atanan cinsiyeti ile toplumsal cinsiyeti aynı olan kişi) kadın olarak bu rolü canladırmamam gerektiğini artık anlıyorum. Trans toplumu kendi hikayelerini anlatma imkanına sahip olmalı. Bu anlamda bana birkaç gündür rehberlik eden eleştirel sohbetler için minnettarım. Dinlemeye, kendimi eğitmeye ve hatamdan ders çıkarmaya devam edeceğim. Hem ekranda hem de kamera arkasında daha kapsamlı temsil için çabalayacağıma söz veriyorum.”

Berry’nin bu açıklaması LGBTi+ grupları arasında memnuniyetle karşılanırken, diğer söz sahibi insanlara da örnek olması temennisinde bulunuldu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık