koronavirusHalk sağlığı klinikleri 3 binden fazla kişiyi inceledi

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, adadaki halk sağlığı kliniklerinin 19 Mart - 2 Nisan tarihleri arasında toplam 3 bin 241 şüpheli semptomu incelediğini duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 4, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, adadaki halk sağlığı kliniklerinin 19 Mart – 2 Nisan tarihleri arasında toplam 3 bin 241 şüpheli semptomu incelediğini duyurdu.

Güneyde bulunan Halk Sağlığı Klinikleri ortalama 20 günlük sürede 3 bin 241 koronavirüs şüphelisini inceledi. Durumu ve semptomlar değerlendiren kliniklerde muayenelerin randevuyla gerçekleştiği bildirilirken, klinikte görevli doktorların, gerekli görmesi halinde koronavirüs için test edilmek üzere bir örnek aldığı belirtildi.

Hafif semptomları olan hastalardan test sonucunu beklerken kendilerini izole etmeleri talep edildiği belirtilen açıklamada, daha ciddi vakaların ise kliniklerde yatılı olarak bekletildiği kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık