AktüelGazedda'nın GündemiHalil Falyalı cinayetinde ‘Söylemez Kardeşler’e gözaltı

Halil Falyalı cinayetiyle ilgili 'Söylemez Kardeşler' olarak bilinen suç örgütünün lideri Mustafa Söylemez ile 2 adamının gözaltına alındığı öğrenildi.
Gazedda KıbrısŞubat 10, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Halil Falyalı cinayetiyle ilgili yeni gelişme yaşandı. DHA’nın haberine göre, Falyalı’nın öldürülmesiyle ilgili İstanbul’da gözaltına alınan kişilerin ‘Söylemez Kardeşler’ olarak bilinen suç örgütünün lideri Mustafa Söylemez ile iki adamı olduğu belirtildi.

Şüphelilerin cinayetin ardından Kıbrıs’tan tekne ile Türkiye’ye geçtiği kaydedildi. Şüphelilerin İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusunun sürdüğü ifade edildi.

Halil Falyalı, geçen yıl ekimde “darp”, “soygun,” ve “zorla alıkoyma” suçlarıyla ilgili bir davada tutuklu olarak yargılanmıştı. Girne Kaza Mahkemesinde görülen dava takipsizlik nedeniyle geri çekilmiş, Falyalı aralıkta serbest kalmıştı.

Falyalı, 2016’dan beri ABD tarafından da, uluslararası para aklama ve uyuşturucu trafiği suçlamasıyla aranıyordu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık