koronavirusHacettepe Üniversitesi, Sinovac’ın Faz 3 sonuçlarını açıkladı

Hacettepe Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, Kıbrıs’ın kuzeyinde de yoğunlukla kullanılan Sinovac aşısının Faz-3 sonuçlarına göre, aşısının etkililiği yüzde 83.5, hastanede yatışı engelleme oranı ise yüzde 100 denildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 3, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Hacettepe Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, Kıbrıs’ın kuzeyinde de yoğunlukla kullanılan Sinovac aşısının Faz-3 sonuçlarına göre, aşısının etkililiği yüzde 83.5, hastanede yatışı engelleme oranı ise yüzde 100 denildi.

Türkiye’de yapılan Sinovac firmasina ait CoronaVac aşısının Faz-3 sonuçları açıklandı. Hacettepe Üniversitesi’nin Faz-3 sonuçlarına göre, Sinovac aşısının etkinliği yüzde 83.5.

Aşının hastanede yatışı engelleme oranı ise yüzde 100 olarak bulundu.

En çok görülen yan etkiler

Yapılan açıklamada aşı sonrası en çok görülen yan etkilere de yer verildi.

Yorgunluk yüzde 9.8, baş ağrısı yüzde 7.6, kas ağrısı yüzde 3.8, ateş yüzde 2.5, titreme yüzde 2.4 ve lokal yan etkilerinden en sık görüleninse enjeksiyon yerindeki ağrılar olduğu belirtildi.  

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık