AktüelEkonomi PolitikHaberci’de işten durdurulan işçiler maaşlarını halen alamadı

Bulut Akacan'ın sahibi olduğu Kıbrıs Haberci gazetesinde mağduriyet sürüyor. Geçtiğimiz ay ortasında bir mesajla işten durdurulan personel, halen maaşını alamadı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 17, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bulut Akacan’ın sahibi olduğu Kıbrıs Haberci gazetesinde mağduriyet sürüyor. Geçtiğimiz ay ortasında bir mesajla işten durdurulan personel, halen maaşını alamadı.

Binbir vaat ve yüksek maaş teklifleriyle Akacan Holding çatısı altında kurulan Kıbrıs Haberci’de kriz yaşanıyor. Geçtiğimiz ay, koronavirüs salgının baş göstermesinin ardından işinden çıkarılan işçiler, 2 aylık maaşlarını halen alamadı.

Haberci Kıbrıs yönetimi, durdurduğu personelden 1 Nisan tarihine kadar çalışmasını talep ederek maaşların tam ödeneceği vaadinde bulunmuştu. Ancak işçiler işten durdurulduğu zaman bir ödeme almadı. Dahası, işçilerin önceki aydan da alacaklarının bulunduğu öğrenilirken, yatırımlarında da gerilikler olduğu belirtildi.

Bilindiği üzere, Kıbrıs Haberci gazetesinin sahibi Bulut Akacan, sanal bet davası yüzünden tutuklu olarak yargılanıyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık