Ekonomi PolitikkoronavirusHaberci Gazetesi’nde işçi kıyımı başladı!

Haberci Gazetesi, geleneksel gazetesinin yayın hayatına son vermesinin ardından işçi çıkartmaya başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 26, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Haberci Gazetesi, geleneksel gazetesinin yayın hayatına son vermesinin ardından işçi çıkartmaya başladı.

Hükümetin açıkladığı ekonomik tedbirlerde özel sektör emekçilerine herhangi bir güvence sağlanmamasının ardından Bulut Akacan’ın sahibi olduğu Kıbrıs Haberci Gazetesi’nde işten çıkarmalar başladı.

GazeddaKıbrıs’ın edindiği bilgilere göre, Kıbrıs Haberci yönetiminin aldığı karar doğrultusunda, internet gazetesi üzerinden yayın hayatına devam edecekleri ve bu kapsamda ödeyemeyecekleri personelin işten durdurulduğu öğrenildi.

Öte yandan, personelin bir yıla yakın bir süredir sigorta yatırımlarının yapılmadığı da öğrenildi. Aralarında bebekleri olan insanların bulunduğu işten çıkarılan kişiler, ne yapacağını bilemiyor.

Haberci Yönetimi işten çıkarılan işçilere yaptığı açıklamada, bunun bir işten durdurma olmadığını, Mayıs ayında toplanıp duruma göre yeniden işe çağrılabileceklerini de bildirdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık