AktüelMedya OdasıHaberal Kıbrıslı yalan haberde kendini aştı!

Kartal Harman’ın Genel Yayın Yönetmenliği’ni yaptığı Haberal Kıbrıslı gazetesi, yalan haber konusunda kendini aştı.
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kartal Harman’ın Genel Yayın Yönetmenliği’ni yaptığı Haberal Kıbrıslı gazetesi, yalan haber konusunda kendini aştı.

Önceki gün Lokmacı geçiş noktasında gerçekleşen eylemde, Kıbrıslırum Nicos Trimiklinoitis’in Kıbrıslırum bir polis tarafından darp edilmesini Haberal Kıbrıslı gazetesi yalan haber olarak kurgulayarak servis etti.

Kamuoyuna servis edilen “haber”de, “Rumlardan Büyük Provokasyon” ifadeleri kullanılırken, “Rum polisi”nin “Kıbrıs Türkü”nü dövdüğü belirtildi.

Yalan haber konusunda kendini aşan gazete, hızını alamayıp, çıkan olaylar sonrasında “Kıbrıslırum polisinin acımadan Kıbrıslıtürkü darp etmesinin diğer vatandaşlar tarafından engellenmeye çalışıldığı ve Kıbrıslıtürk’ün yediği darbe ile yere yığılarak şoka girdiği de belirtti.

Yayıncılık politikamız gereği, haberlerini kullandığımız diğer gazetelerin linklerini buraya yerleştirmekteyiz. Ancak bu saçmalığa tıklayıp da sayfanın görünürlüğünü daha fazla artırmamak için bu seferlik size link vermiyoruz. “Haberi” görebilmeniz için sayfanın ekran görüntüsünü buraya iliştiriyoruz.

Gazetenin uyduruk haberinin gerçeğini merak edenler için olay şöyle:

Kıbrıslırum Nicos Trimiklinoitis Lokmacı geçiş kapısında gerçekleşen eylemde Kıbrıslırum bir polis tarafından darp edildi. Trimiklinoitis’in darp edilmesine tepki gösteren kişi ise Ahmet Derya’ydı. Trimiklinoitis yediği darbe sonrası şoka girip yere yığılmadı, Trimiklinoitis’in sağlık durumu iyi…

Editoryal Kolektif

Editoryal Kolektif

Gazeddakıbrıs Editoryal Kolektifi tarafından kaleme alınan değerlendirme yazıları...

LGBT kitapcık