AktüelGazedda'nın GündemiGüzelyurt’ta Akıncı önde

Güzelyurt’ta 15 bin 16 seçmenin 54 sandıkta oy kullanma hakkı olduğu seçimde, kktc’nin kurulduğu günden bu yana en çok adayın yarıştığı seçim oldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 11, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bu haber, sürekli güncellenmektedir. Son gelişmeler için lütfen sayfayı güncelleyiniz.


20.37 – Güzelyurt’ta Akıncı önde

Ulusal Birlik Partisi’nin güçlü olduğu Güzelyurt bölgesinde sürpriz bir sonuç ortaya çıktı. Mustafa Akıncı Güzelyurt bölgesindeki oyların yüzde 31.44’ünü alarak yarışı önde götürürken, UBP adayı Ersin Tatar ise oyların yüzde 30.73’ünü aldı.


18.00 – Güzelyurt’ta oy kullanma süreci sona erdi

Cumhurbaşkanlığı ve Anayasa Referandumu’nda oy verme işlemi tamamlandı. Sabah 08.00’de başlayan oy verme işlemi, saat 18.00’de sona erdi. Sandıklarda oy sayım işlemine geçildi. Yüksek Seçim Kurulu yayın yasağının 19.00’da kalkacağını duyurdu.

Güzelyurt’ta 15 bin 16 seçmenin 54 sandıkta oy kullanma hakkı olduğu seçimde, kktc’nin kurulduğu günden bu yana en çok adayın yarıştığı seçim oldu. Cumhurbaşkanlığı için yarışan11 aday, oy pusulasındaki sıraya göre şöyle:

“Ersin Tatar (Ulusal Birlik Partisi), Tufan Erhürman (Cumhuriyetçi Türk Partisi), Erhan Arıklı (Yeniden Doğuş Partisi), Fuat Çiner (Milliyetçi Demokrasi Partisi), Arif Salih Kırdağ (Bağımsız), Ahmet Boran (Bağımsız), Mustafa Ulaş (Bağımsız), Alpan Uz (Bağımsız), Kudret Özersay (Bağımsız), Mustafa Akıncı (Bağımsız), Serdar Denktaş (Bağımsız).”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık