koronavirusGüvenlik görevlileri Maliye’nin emri ile işten çıkarıldı!

Maliye Bakanlığı’nın Pandemi otellerinde özel güvenlik görevlilerinin ay başından itibaren çalışmayacağını şirketlere bildirmesinin ardından şirketler, personellerini durdurmaya başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 30, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Maliye Bakanlığı’nın Pandemi otellerinde özel güvenlik görevlilerinin ay başından itibaren çalışmayacağını şirketlere bildirmesinin ardından şirketler, personellerini durdurmaya başladı. Herhangi bir bildirim yapılmadan bir gün önceden duyurulan işten çıkarma kararı sonrası birçok işçi zor anlar yaşıyor.

Maliye Bakanlığı, Özel Güvenlik şirketlerine, Şubat ayı başı itibariyle Pandemi otellerinde özel güvenlik elemanlarının çalıştırılmayacağını duyurdu. Şirketlerin maaşlarının Maliye tarafından ödendiği öğrenilirken, Bakanlık tarafından verilen emir sonrası birçok işçi görevden durduruldu. Sabah saatlerinde Özok Yurtları’nda ortaya çıkan konu sonrası, Mağusa’da hizmet veren Dehay Temizlik ve Özel Güvenlik Şirketi’nde de benzer bir durumun yaşandığı ortaya çıktı.

Konuyla ilgili GazeddaKıbrıs’a konuşan Dehay Özel Güvenlik Şirketi çalışanı Emir Genç, Maliye Bakanlığı tarafından özel güvenlik şirketlerine emir geldiğini, dün sabah işe gittiğini, öğlene doğru şirketten kendilerine bir mesaj geldiğini ve ay sonu itibariyle işlerine son verildiğinin belirtildiğini ifade etti.

Genç, mesajda emrin Maliye Bakanlığı tarafından verildiğinin kendilerine belirtildiğini de söyleyerek, çalıştıkları Port View Hotel’de 3 ayrı güvenlik şirketinin nöbet tuttuğunu ve tüm güvenlik çalışanlarının bir gün içinde işten durdurulduğunu ifade etti.

Genç, haklarını arayacaklarını da ifade ederek, şu anda her taraf kapalı olduğunu için herhangi bir iş bulamayacaklarını ve son gün işten çıkarma yaşandığı için ciddi bir mağduriyet yaşadıklarını kaydetti. Genç, “evliyiz, kirada kalıyoruz, çocuklarımız, borçlarımız var. Aldığımız asgari ücretti zaten, o da gelmeyecek artık” diyerek yaşanan işten çıkarmaya sitem etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık