AktüelKıbrıs SorunuGuterres’ten Akıncı’ya mektup

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, 4’üncü Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya bir mektup göndererek, teşekkürlerini iletti. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 29, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, 4’üncü Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya bir mektup göndererek, teşekkürlerini iletti. Açıklama şöyle:

Bugün BM Genel Sekreteri Guterres’in sıcak duygularını yansıtan 26 Ekim tarihli mektubu bize ulaştı. Dostluğunu her zaman hatırlayacağım; barışa, demokrasiye, insanlığa hizmet yolunda uğraş veren bu değerli insanın mektubunu paylaşırken kendisine teşekkürlerimi iletiyorum.

“Kıbrıs Türk lideri olarak görev yaptığınız süre boyunca sürdürdüğümüz yapıcı işbirliği için teşekkürlerimi lütfen kabul ediniz.

Kıbrıs’ta kapsamlı bir çözüme yönelik çabalarınızı ve bağlılığınızı içtenlikle takdir ettiğimi özellikle ifade etmek isterim. Toplumunuzun, ve de adanın, daha iyi ve daha barışçıl bir geleceğe ulaşmasına dair görev süreniz boyunca ortaya koyduğunuz inancı fazlasıyla değerli buluyorum. Tüm barış sürecinde, özellikle de geçtiğimiz yıl Berlin’de Kıbrıslı Rum muhatabınız Sayın Nikos Anastasiades ile gerçekleştirilen üçlü toplantıda sergilediğiniz açık yürekliliğiniz ve samimiyetiniz için de size teşekkür ederim.

Kapsamlı çözüm yolunda zorluklar bulunmaya devam etse de, Kıbrıs Türk toplumunun lideri olarak görev yaptığınız dönemde, Ocak ve Haziran 2017’de gerçekleştirilen Kıbrıs Konferansı’na gidilmesini sağlayan 2015-2017 yılları arasındaki son müzakere sürecinde elde edilen emsalsiz ilerlemeyi takdir ediyorum.

İlgili Güvenlik Konseyi kararlarında ortaya konan BM parametreleri uyarınca kapsamlı bir çözüm yönünde müzakerelerin yeniden başlamasına yönelik çabalara süregelen desteğinize inancım tamdır. Gelecekteki uğraşlarınızda başarılar diler, yollarımızın yeniden kesişmesini temenni ederim.

En derin saygılarımı lütfen kabul edin, Ekselansları.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık