AktüelKıbrıs Sorunu“Guterres’in amacı iki tarafın niyetlerini araştırmak”

Kıbrıs Cumhuriyeti Hükümet sözcüsü Marios Pelekanos, Lefkoşa'nın BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs sorunuyla ilgili üçlü toplantı tarihini kesinleştirmesini beklediğini söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 18, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti Hükümet sözcüsü Marios Pelekanos, Lefkoşa’nın BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs sorunuyla ilgili üçlü toplantı tarihini kesinleştirmesini beklediğini söyledi.

PIK’e konuşan Pelekanos, Antonio Guterres’in amacının iki tarafın niyetlerini araştırmak olduğunu söyledi.

Kıbrıs Rum tarafının talebinin bu görüşmenin müzakere sürecinin yeniden başlamasına yardımcı olması olduğunu kaydetti.

Marios Pelekanos, üçlü toplantının gündemini Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin belirleyeceğini söyledi.

Ancak Pelekanos, dün Kıbrıslı Türk Lider Ersin Tatar’ın iki devletli çözümde ısrar ettiğini kaydetti. Marios Pelekanos, “Bu pozisyon Güvenlik Konseyi kararları dışında ce kabul edilemez” dedi.

Hükümet Sözcüsü, Cumhurbaşkanı’nın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu oturum aralarındaki ikili temaslarını sonuçlandırmanın gün meselesi olduğunu da sözlerine ekledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık