AktüelKıbrıs SorunuGuterres, tek yanlı girişimlerden kaçınılmasını istedi

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, kapalı Maraş'la ilgili son gelişmeden sonra Kıbrıs’ta gerginliği tetikleyecek, diyaloğa geri dönülmesini veya müzakerelerin gelecekteki başarısını baltalayacak tek yanlı girişimlerden kaçınılmasını istedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 7, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, kapalı Maraş’la ilgili son gelişmeden sonra Kıbrıs’ta gerginliği tetikleyecek, diyaloğa geri dönülmesini veya müzakerelerin gelecekteki başarısını baltalayacak tek yanlı girişimlerden kaçınılmasını istedi.

Salı günü Türkiye’nin Maraş’ın bir bölümünü açma kararından sonra bir açıklama yapan Genel Sekreter, Varoşa’nın plaj/sahil şeridinin açılacağıyla ilgili açıklamadan endişe duyduğunu bildirdi; Birleşmiş Milletler’in ilgili Güvenlik Konseyi kararlarını rehber aldığı Maraş ile ilgili görüşünün değişmediğini hatırlattı.

Açıklamada, “Genel Sekreter, adada gerginliği tetikleyebilecek, diyaloğa dönülmesini veya müzakerelerin gelecekteki başarışını baltalayacak her türlü tek yanlı girişimden kaçınılması gerektiği” vurgulandı; tüm taraflara ayrılıklarını çözmek için diyaloğa gitmeleri çağrısı yapıldı; Genel Sekreter’in tarafları bir araya getirmeye hazır olduğu tekrar edildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık