koronavirusGürkut: Herkes ikinci koronavirüs dalgasına hazır olmalı

KTTB Başkanı Özlem Gürkut, “Herkes ikinci koronavirüs dalgasına hazır olmalı” vurgusu yaptı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 11, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği (KTTB) Başkanı Özlem Gürkut, ikinci Koronavirüs dalgasına herkesin hazırlıklı olması gerektiğini söyledi.

Kathimerini gazetesinin mülakat yaptığı Gürkut, Koronavirüs pandemisinin ciddiyetine dikkat çekerken, KKTC’de tedbirlerin hafifletilmesine eleştirilerde bulunarak, şu ana kadar gelinen süreçte neler yapıldığıyla ilgili bilgiler verdi.

Gürkut, KKTC Hükümeti’nin Koronavirüs tedbirlerini kaldırmaya başladığını, ancak yüksek risk içeren grup için herhangi bir tedbir alınmadığını kaydetti.

Kıbrıs’ın bir ada ülkesi olduğunu ve bu gibi salgınlarda, ada ülkesi olmanın avantajlı olduğunu belirten Gürkut, adanın her iki yanında sınırların kapatılmış olmasının da, salgının kontrolünü kolaylaştırdığına işaret etti.

Habere göre, Gürkut, KTTB olarak Rum Tabipler Birliği’ne yaptıkları işbirliği çağrısını yineledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık