PolitikaGürcafer: Saçma Uygulamadan Vazgeçilmeze Tüm İşleri Durdururuz

İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, iş araçlarının trafikte seyrini düzenleyen Bakanlar Kurulu kararının iptal edilmesini istedi. Gürcafer yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu Bakanlar Kurulu kararının yalnızca inşaat sektörünü değil tüm ekonomiyi alt üst edeceğini belirtti. Gürcafer, kararın iptal edilmemesi halinde devam etmekte olan tüm işleri durduracaklarını kaydetti. Açıklama şöyle: İş araçlarının trafikte seyir etmesini düzenleyen ve yalnızca inşaat sektörünü değil tüm ekonomiyi alt üst eden Bakanlar Kurulu kararı ivedi olarak iptal edilmeli ve bu...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 7, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, iş araçlarının trafikte seyrini düzenleyen Bakanlar Kurulu kararının iptal edilmesini istedi.

Gürcafer yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu Bakanlar Kurulu kararının yalnızca inşaat sektörünü değil tüm ekonomiyi alt üst edeceğini belirtti.

Gürcafer, kararın iptal edilmemesi halinde devam etmekte olan tüm işleri durduracaklarını kaydetti.

Açıklama şöyle:

İş araçlarının trafikte seyir etmesini düzenleyen ve yalnızca inşaat sektörünü değil tüm ekonomiyi alt üst eden Bakanlar Kurulu kararı ivedi olarak iptal edilmeli ve bu saçma uygulamadan derhal vazgeçilmelidir.

Aksi takdirde devam etmekte olan tüm işleri durdurmaktan başka çaremiz kalmayacağını tüm kamuoyuna duyururuz.

Hükümet sorunun özüne inmek ya da köklü çözümler üretmek yerine bir günah keçisi seçerek yola devam etmeyi tercih etmiştir. Sanki sorun iş araçlarıymış gibi göstererek iş araçlarımızın trafikte seyir etmesini düzenleyen Bakanlar Kurulu kararı yalnızca inşaat sektörünü değil tüm ekonomiyi alt üst etmiştir.

Araştırmadan yoksun bu kararın zaten dövizin dalgalanmasından dolayı olumsuz etkilenmiş olan inşaat sektörüne daha fazla zarar vermeden iptal edilmesini istiyoruz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık