AktüelGazedda'nın GündemiGünün fıkrası Amcaoğlu’ndan

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, günün fıkrasını yaptı. Bağlı bulunduğu yasaya hakim olmayan Amcaoğlu’na Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı’dan yanıt gecikmedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 24, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, günün fıkrasını yaptı. Bağlı bulunduğu yasaya hakim olmayan Amcaoğlu’na Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı’dan yanıt gecikmedi.

Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı’nın bakanlığın özel okullarda online eğitimi yasaklama kararının hukuka aykırı olduğu açıklamasına, Bakan Amcaoğlu, “Barolar Birliği Başkanı Eğitim Yasası’nın 77. Maddesine baksın” şeklinde bir yanıt vermişti.

Bunun üzerine yeni bir açıklama yapan Esendağlı, “Eğitim Yasası’nın 77. Maddesini okumam gerektiği” yönündeki tavsiyesini maalesef yerine getiremedim. Sanırım bunda az da olsa Milli Eğitim Yasası’nın toplam 73 madde olmasının etkisi olabilir” şeklinde eleştiride bulundu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık