koronavirusGünlük vaka rekorunu dün kırdık

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, son 24 saatte yapılan test sayısının 2070 olduğunu, 16 pozitif vakaya rastlandığını ve 7 kişinin taburcu edildiğini açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 23, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, son 24 saatte  yapılan test sayısının 2070 olduğunu, 16 pozitif vakaya  rastlandığını ve 7 kişinin taburcu edildiğini açıkladı.

Pilli, pozitif vakalardan 8 kişinin  hava yolu, 1 kişinin deniz yoluyla ülkemize geldiğini, 2 vakanın daha önce tespit edilen pozitif vakanın temaslısı olduğunu ve bu süreçte gözetim altında olduğunu,  diğer 5 vakanın ise yeni havalimanı şantiyesinde çalışan işçiler arasından olduğunu belirtti. Pilli , Sağlık Bakanlığı ekipleri tarafından temaslı takibinin yapıldığını söyledi. 

Dün açıklanan rakamlar ile Kıbrıs’ın kuzeyinde 10 Mart’ta görülen ilk koronavirüs vakasının ardından dün, en yüksek koronavirüs tespitinin yapıldığı gün olarak tarihe geçti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık