Ekonomi PolitikkoronavirusGüneyin emekçileri detaylı açıklama bekliyor!

Kıbrıs Cumhuriyeti'nde çalışan Kıbrıslıtürkler, geçişler konusunda detaylı açıklama beklediklerini hatırlattı. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 17, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde çalışan Kıbrıslıtürkler, geçişler konusunda detaylı açıklama beklediklerini hatırlattı. Açıklama şöyle:

Dün (16.06.20) yapmış olduğumuz açıklamayla, geçişlerle ilgili sorularımızı içeren bir paylaşımı hem Sağlık Bakanlığına hem de basın yoluyla tüm kamuoyuna iletmiştik.

Ardından ayni gün hükümet yetkililerince yapılan açıklamalarda sorularımıza tatmin edici bir yanıt alamamış olup,belirsizliklerin devam ettiğini görmekteyiz.Konuyla ilgili detaylı bir açıklama beklediğimizi yineler,yöneticileri derhal göreve çağırırız.Güneyin Emekçileri Dünkü açıklama ve sorularımız;

İlgili makama,

Güney’de çalışanlarla ilgili olarak alınan Bakanlar Kurulu kararına bağlı, 22 Haziran Pazartesi günü işlerimize gidebilmek için yapılması gerekenler konusunda kaygı duyduğumuz, bu nedenle cevaplanmasını istediğimiz soruları aşağıda bulabilirsiniz. Göstermiş olduğunuz hassasiyete şimdiden teşekkürler.

Güney’in Emekçileri

1- 22 Hazirandaki geçişler öncesi PCR testleri nerelerde yapılacak?

2- Testler ücretli mi olacak yoksa devlet tarafından mı karşılanacak?

3- PCR testlerinin en geç 72 saat önceden olması gerektiğinden, yığılmadan kaynaklı doğabilecek olumsuzluklar konusunda önlem alınıyor, planlama yapılıyor mu?

4- Güney’e geçişler hangi noktalardan olacak?

5- 22 Haziran’dan önce Güney’e giden kişilerden dönüşte PCR testi istenecek mi? İstenecek ise Güney hükümeti ile bu konuda istişare edildi mi?

6- Daha önce gitmek için 1 Temmuz’dan önce dönmeyeceğini, dönerse karantinaya gireceğini taahhüt ederek test yaptıran ancak 22 Haziran kararından sonra geçmekten vazgeçen kişiler nasıl değerlendirilecek?

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..