koronavirusGüneye geçişlerde 15 günde bir test zorunluluğu kalktı

Kıbrıs Cumhuriyeti'ne geçişlerde talep edilen 15 günde bir test yapma zorunluluğu kalktı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 27, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti’ne geçişlerde talep edilen 15 günde bir test yapma zorunluluğu kalktı.

Resmi Gazete’de yayınlanan “Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi” kararına göre Kıbrıs’ın güneyinde çalışan, eğitim ve tedavi gören kişilerin 15 günde bir PCR testlerini yaptırma koşulu ortadan kalktı.

Yapılan açıklama şöyle:

Kıbrıs Cumhuriyeti’ne geçişlerle ilgili yapılan PCR test sonuçları değerlendirildiğinde toplum sağlığını riske atacak PCR pozitif vakaya rastlanmamıştır.

Bu doğrultuda Kıbrıs Cumhuriyeti’nde çalışan,eğitim ve tedavi gören kişilerin 15 günde bir PCR testlerini yaptırma koşulu kaldırılmıştır. Buna göre yarından itibaren Kıbrıs Cumhuriyeti’ne geçiş yapacak herkes bir defaya mahsus negatif PCR testlerini göstermesi kaydı ile testsiz geçiş yapabilecektir.

Gerektiğinde geçiş yapacak kişilere kara sınır kapılarında rastgele testler yapılabilecektir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık