koronavirusGüneydeki vakaların tamamı delta varyantı

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 28 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasındaki veriler incelendi; örneklerin yüzde 100'ünde “Delta varyantı” tespit edildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 23, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 28 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasındaki veriler incelendi; örneklerin yüzde 100’ünde “Delta varyantı” tespit edildi.

Hem Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC) hem de Güney Kıbrıs’taki özel bir laboratuvar tarafından incelenen 34 numunenin tümünde Delta (Hint) varyantının tespit edildiği ifade edildi.

Cyprus Mail’de yer alan habere göre söz konusu numuneler, 28 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında alındı.

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Delta varyantı bulaşan vakaların Nisan sonu ve Mayıs başında minimal düzeyde olduğu fakat Temmuz başı itibariyle neredeyse tüm ülkeye yayıldığı belirtildi.

Öte yandan kktc Sağlık Bakanlığı, ülkedeki etkin mutasyonun hangi tür olduğuna dair herhangi bir açıklama yapmadı. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık