koronavirusGüneydeki vakalardan biri çocuk doktoru çıktı: Hastane kapatılıyor

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı 9 yeni covit-19 vakası daha açıkladı. Toplam vaka sayısı 58’e yükseldi. Bakanlık tarafından bu akşam yapılan açıklamaya göre yeni 9 vakadan 4’ü hastalığı; daha önce covit-19 testi pozitif çıkan kişilerle temas yoluyla aldı. Üç kişi Yunanistan’dan gelen ve evinde tecritte bulunan kişilerdi. Karantinaya alınan Baf genel hastanesinde hemşire olduğu kaydedilen bir kişinin bulaşma hikayesi araştırılıyor. Covit 19’u “Local transmission” (yerel bulaşma) yoluyla aldığı düşünülüyor. Bu kişinin hastalığı, bulaşan hastayla temas eden ikinci-üçüncü...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 18, 2020
Djumba Hotel & Cafe

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı 9 yeni covit-19 vakası daha açıkladı. Toplam vaka sayısı 58’e yükseldi. Bakanlık tarafından bu akşam yapılan açıklamaya göre yeni 9 vakadan 4’ü hastalığı; daha önce covit-19 testi pozitif çıkan kişilerle temas yoluyla aldı. Üç kişi Yunanistan’dan gelen ve evinde tecritte bulunan kişilerdi.

Karantinaya alınan Baf genel hastanesinde hemşire olduğu kaydedilen bir kişinin bulaşma hikayesi araştırılıyor. Covit 19’u “Local transmission” (yerel bulaşma) yoluyla aldığı düşünülüyor. Bu kişinin hastalığı, bulaşan hastayla temas eden ikinci-üçüncü kişiden mi aldığı saptanmaya çalışılıyor.

Covit 19 pozitif çıkanlardan birinin Limasol Genel Hastanesi pediyatri doktoru olduğu saptandı. Bu saptama üzerine hastanenin alelacele kapatılması yoluna gidiliyor. Bu gelişme üzerine “Apollonio” isimli özel hastane, tesisini Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın emrine verdiğini açıkladı.

Limasol hastanesi pediyatri doktoru yakın geçmişte Yunanistan’dan dönmüş ve evde kalmayı reddedip kendi ısrarı ile hastanede çalışmaya gitmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft