AktüelYaşamGüneyde yılda 3 bin kanser vakası

Kıbrıs’ın güneyinde yılda ortalama 3 bin civarında kanser vakasına rastlanıldığı kaydedildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 29, 2019
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Konstantinos Yoannu yılda yaklaşık 3 bin yeni kanser vakası saptadıklarını açıkladı.

Alihtia gazetesinin haberine göre, Yoannu Proton Tedavisi Yöntemi konulu bir panelde yaptığı konuşmada, son yıllarda kanser vakalarında gözle görülür bir artış eğilimi kaydedildiğini, bunun gerek kanser hastalarını, gerek ailelerini gerek Sağlık Sistemi’ni gerekse ülke ekonomisini olumsuz etkilediğini söyledi. 

Öte yandan, 2012-2016 yılları arasında Kıbrıs’ın kuzeyinde yapılan Kanser Kayıt Projesi sonuçlarına göre, kuzey Kıbrıs’ta 5 yılda 3 bin 633 yeni kanser vakasının tespit edildiği bildirilmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft