koronavirusGüneyde yarın 18.00’den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan ediliyor!

Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis halka sesleniyor. Bir savaşta olduklarını ifade eden Anastasiadis, yarından 18.00’den itibaren geçerli sebebi olmayan kimse sokağa çıkamayacağını bildirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 23, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis halka sesleniyor. Bir savaşta olduklarını ifade eden Anastasiadis, yarından 18.00’den itibaren geçerli sebebi olmayan kimse sokağa çıkamayacağını  bildirdi.

Anastasiadis halka sesleniyor. Anastasiadis konuşmasında genel olarak şu ifadelere yer verdi:

Bir savaştayız. Alınan önlemlere rağmen, birçok vatandaşın alınan kararlara saygı duymadığını gözlemlemekteyiz. Dünyadaki bilim insanlarının uyarıları doğrultusunda daha sert önlemler almamız gerektiği açıktır. İtalya ve İspanya gibi olacağımıza inanmıyorum. Ama önlemler almak zorundayız.

Bu kapsamda, yarın akşam 18.00’den itibaren geçerli bir sebebi olmayan kimsenin sokakta olmasına müsaade edilmeyecektir.

Bu karara, işe gidenler, eczaneler, marketler ve markete gidenler, evcil hayvanlarını gezdirenler ya da evlerinin civarında yürüyüş yapmak isteyenler dahil olmayacak. Yanınızda kimlik taşımak zorundasınız. Bireyler, 10 kişiyi geçmemek şartıyla, cenaze, düğün gibi aile etkinliklerine katılabilecek. Köpeklerini gezdirmek isteyenler 2 kişiden fazla yan yana gezemeyecek.

Denizler ve yat limanları kapatılacak. Herhangi bir sebeple evlerinden çıkan kişiler, yanlarında yolculuk sebeplerini açıklayan bir sertifika bulundurmalıdır.

Parklar, çocuk oyun alanları ve meydanlar kapatılacak. Bandabulyalar kapatılacak. İnşaat sektörü yarından itibaren işleyemeyecek. Kilise ve camiler de kapatılacak. Alınan kararlara uymayanlar hakkında cezai kovuşturma başlayacak ile 150 Euro para cezası ödemeye mahkum edilecek. Sokağa çıkma yasağı 3 hafta süreyle geçerli olacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık