AktüelEkolojiGüneyde “turuncu alarm” verildi

Kıbrıs'ın her iki yakasındaki meteoroloji daireleri, bugün yaşanacak yağışlarla ilgili uyarılarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 22, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın her iki yakasındaki meteoroloji daireleri, bugün yaşanacak yağışlarla ilgili uyarılarda bulundu.

Kuzeydeki Meteoroloji Dairesi, yağışların bugün 10.00-15.00 saatleri arasında kuzey sahilde, Beşparmaklar ile Karpaz bölgesinde yer yer etkili olacağını duyurarak, yetkilileri ve vatandaşları tedbirli olmaya çağırdı.

Meteorolojik uyarıda, bölgede devam eden sağanak veya gökgürültülü sağanak yağışların kuzey sahil, Beşparmaklar ile Karpaz bölgesinde yer yer etkili olmasının, metrekareye 21-50 kilogram yağış düşmesinin beklendiği kaydedildi.

Güneyde turuncu alarm

Güney Kıbrıs’taki meteoroloji Dairesi ise, bugün, yoğun fırtınaların bölgeyi etkilemesi beklendiği uyarısı üzerine turuncu alarm verdi.

Daire “fırtına ile birlikte yağmur yoğunluğunun saatte 55 milimetreyi geçebileceğini ve dolu yağabileceği” uyarısında bulundu. Turuncu alarm bugün saat 12.00 – 18.00 arasında yürürlükte olacak.

Açıklamada, “şiddetli fırtınalara hazır olun ve kendinizi yıldırımdan koruyun. Mülkiyet ve ağaçlar zarar görebilir. Su baskını, rüzgar esintileri ve dolu etkili olabilir. Ulaştırma ve açık hava etkinliklerinde aksama beklenebilir” denildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık