AktüelEkonomiGüneyde ticaret açığı Ocak-Mayıs 2019 döneminde artış gösterdi

Kıbrıs Cumhuriyeti'nin ticaret açığı Ocak- Mayıs 2018 dönemiyle kıyaslandığında Ocak- Mayıs 2019’da 503,5 milyon Euro'luk artış kaydetti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 22, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Kıbrıs Cumhuriyeti’nin ticaret açığı Ocak- Mayıs 2018 dönemiyle kıyaslandığında Ocak- Mayıs 2019’da 503,5 milyon Euro’luk artış kaydetti.

Kıbrıs İstatistik Dairesi’nin (Cystat) çarşamba günü açıkladığı verilere göre, güney Kıbrıs’ın toplam ithalatı Ocak – Mayıs 2018 döneminde 3 milyar 818 milyon 700 bin Euro iken Ocak- Mayıs 2019’da 3 milyar 345 milyon 400 bin Euro’ya düştü.  

Toplam ihracat Ocak- Mayıs 2018’de 1 milyar 447 milyon 800 bin Euro iken Ocak- Mayıs 2019’da 2 milyar 75 milyon 100 bin Euro’ya yükseldi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft