koronavirusGüneyde pozitif vakaların altıda biri semptom göstermedi

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, 2 Nisan tarihine kadar Kıbrıs Cumhuriyeti'nde tespit edilen koronavirüs vakalarına ilişkin ayrıntılı bilgileri kamuoyuyla paylaştı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 6, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, 2 Nisan tarihine kadar Kıbrıs Cumhuriyeti’nde tespit edilen koronavirüs vakalarına ilişkin ayrıntılı bilgileri kamuoyuyla paylaştı.

Politis ve diğer gazeteler, Sağlık Bakanlığı’nın Kıbrıs Cumhuriyeti’nde 2 Nisan’a kadar koronavirüs vakalarına ilişkin ayrıntılı bilgileri açıkladığını yazdı.

Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasında, özellikle Aradipou ve Baf’ta yerel bulaş vakalarının çoğunluk göstermesinin endişe verici olduğu belirtilirken hastaların profil bilgilerine de yer verildi.

Açıklamaya göre, 2 Nisan tarihine kadar virüs tespit edilen 328 kişinin yüzde 52’sini erkekler, yüzde 48’ini ise kadınlar oluşturuyor.

Bu vakalardan 96’sı (yüzde 27,5’i) hastanede tedavi görürken, bunlardan 37’si ise (yüzde 39) tam olarak iyileşerek taburcu oldu.

328 vakanın 56’sının virüsün hiçbir semptomunu göstermediği belirtilen açıklamada, semptom gösteren hastaların ise en çok öksürük, yüksek ateş ve boğaz ağrısından şikayet ettikleri vurgulandı.

Vakaların yaş dağılımları ise şöyle: 0-17 yaş aralığı yüzde 4, 18-59 yaş aralığı yüzde 66 ve 60 yaş üstü ise yüzde 29.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık