AktüelEkonomi PolitikManşetPolitikaGüneyde öğretmenler eyleme çıkıyor

Kıbrıs’ın güneyinde POED, OELMEK ve OLTEK, öğretmen sendikalarının üyeleri,  hükümetin okullarda yeniden yapılanmaya gidilmesi yönünde aldığı kararla ilgili olarak sendikaların önerilerinin reddedilmesinin ardından bugün öğleden sonra Başkanlık Sarayı önünde büyük bir protesto gösterisi gerçekleştirecekler. Öğretmenler ilk önce PASİDİ merkezinde bir araya gelecek devamla Başkanlık Sarayına yürüyecekler. Bu arada, birçok sendika ve örgüt, öğretmen sendikalarına desteklerini ifade ederek söz konusu protesto gösterisine katılacaklarını açıkladılar. Bu arada, Temsilciler Meclisi’ndeki Çalışma Komitesi eğitim alanındaki son gelişmeleri görüşmek amacıyla...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 28, 2018
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıs’ın güneyinde POED, OELMEK ve OLTEK, öğretmen sendikalarının üyeleri,  hükümetin okullarda yeniden yapılanmaya gidilmesi yönünde aldığı kararla ilgili olarak sendikaların önerilerinin reddedilmesinin ardından bugün öğleden sonra Başkanlık Sarayı önünde büyük bir protesto gösterisi gerçekleştirecekler.

Öğretmenler ilk önce PASİDİ merkezinde bir araya gelecek devamla Başkanlık Sarayına yürüyecekler. Bu arada, birçok sendika ve örgüt, öğretmen sendikalarına desteklerini ifade ederek söz konusu protesto gösterisine katılacaklarını açıkladılar.

Bu arada, Temsilciler Meclisi’ndeki Çalışma Komitesi eğitim alanındaki son gelişmeleri görüşmek amacıyla salı günü olağanüstü toplanıyor.  Temsilciler Meclisi Eğitim Komitesi ise çarşamba günü olağanüstü toplanacak.

Hükümet, pazartesi günü düzenlenen ortak basın toplantısı sırasında eğitim sendikalarına diyalog kurulması konusunda çağrı yaptı. Sendikalar ise yeni bir diyaloğun kurulması konusunu olumlu karşıladılar.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık