koronavirusGüneyde koronavirüs hastası hastaneden kaçtı

Güneyde testleri pozitif çıkan bir koronavirüs hastası, hastaneden kaçtı. Durumu ağırlaşıp nefes alma zorluğu yaşayınca hastaneye geri dönerek yoğun bakıma kaldırıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 21, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Güneyde testleri pozitif çıkan bir koronavirüs hastası, hastaneden kaçtı. Durumu ağırlaşıp nefes alma zorluğu yaşayınca hastaneye geri dönerek yoğun bakıma kaldırıldı.

Lefkoşa Hastanesinde yüksek riskli şüpheli bir durum olarak sıkı bir şekilde tecrit edilen bir hasta, bu sabah hastaneden kaçmayı başardı.

Philenews’ün haberine göre, bu sabah saatlerinde hastaneden kaçan hasta, sonuçlarının açıklanmasının ertelendiği iddiasıyla birkaç kez şikayette bulundu ve hastaneden kaçmaya karar verdi.

Hastanın yokuluğunun hemşireler tarafından fark edilmesinin ardından hastane alarma geçti ve polis konuyla ilgili bilgilendirildi.

Edinilen bilgide, hastanın hastaneden kaçmasınına ardından ciddi solunum problemleri yaşamaya başladığı ve kötü bir durumda hastaneye geri döndüğü de ifade edilirken, hastanın yoğun bakım ünitesine kaldırıldığı da belirtildi.

Yapılan açıklamada, hastanın hastanede olduğu süre boyunca tüm koruyucu önlemlerinin alındığı ve virüsün doktor ve hemşirelere bulaşmasının da söz konusu olmadığı ifade edildi.

Hastanın hastane dışında olduğu sürede herhangi biriyle temasta bulunup bulunmadığı bilinmiyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık