AktüelPolitikaTemasGüneyde kilisenin eğitime müdahalesi protesto edildi

Kıbrıs'ın güneyinde bir grup eğitimci, bu sabah Kıbrıs Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos’un Başpiskoposluk binası önünde protesto etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 13, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıs’ın güneyinde bir grup eğitimci, bu sabah Kıbrıs Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos’un Başpiskoposluk binası önünde protesto etti.

Eğitimciler, bireysel ve örgütlü vatandaşlar, Başpiskopos II. Hrisostomos’un eğitim ve diğer konulardaki müdahalelerini protesto etmek amacıyla Başpiskoposluk binası önünde protesto düzenledi ardında ise Meclis önüne yürüdü.

Eylemciler beraberlerinde pasaportlarını da getirdi.

Image may contain: 6 people, people standing, crowd, child and outdoor

16 bin imza

Öte yandan Kıbrıs Kilisesi Başpiskopos II.Hrisostomos aleyhine internet üzerinden imza kampanyası başlatıldı.

Fileleftheros gazetesi, Kıbrıs Cumhuriyeti Başsavcılığı, Malezyalı iş insanına pasaport verilmesi ve Başpiskopos II.Hrisostomos’un aynı iş insanından 300 bin ve 10 bin Euro’luk çek almasını konusunda II.Hrisostomos aleyhine araştırma yapmaya çağıran imza kampanyasının, siyasi analizör Hristoforos Hristoforu tarafından başlatıldığını yazdı. Habere göre, geçtiğimiz pazar akşamı internet üzerinden başlatılan imza kampanyasına katılım 16 bini geçti.

Kaynak: Cyprus Mail

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık