koronavirusGüneyde karantinada bulunan gençler kuzeye geçirildi

Geçtiğimiz gün Larnaka ve Baf üzerinden Kıbrıs’a gelen öğrenciler, kuzeye geçirilmeye başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 18, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Geçtiğimiz gün Larnaka ve Baf Havalimanı üzerinden Kıbrıs’a gelen ve Trodos’ta bir yerde karantina altına alınan gençlerden ikisi kuzeye geçirildi. Gençler, karantina süreçlerini Girne’deki otelde geçirmeye devam edecek.

Kıbrıs Türk Gençlik Birliği Başkanı Nafiya Horozoğlu kişisel sosyal medya hesabından konuyla iglili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Geçtiğimiz günlerde Güney Kıbrıs’ta karantinaya alınan Mert Şüküroğlu ve bir erkek öğrenci, az önce Kuzey Kıbrıs’a geçti.

Gençler Güney’deki karantina merkezinden ayrılıp halk otobüsüne binip Kuzey Kıbrıs’a geldiği söylendi…

Metehan sınırında gençleri özel bir araç Malpas karantina merkezine götürüyor.

Mert Şüküroğlu’nun ailesi gereken girişimleri yapan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar, Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Dr Cenk Soydan ve arayan soran herkese çok teşekkür etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık