AktüelEkonomi PolitikPolitikaGüneyde ırkçılık ve yabacı düşmanlığına karşı eylemler devam ediyor

Kıbrıs’ın güneyinde seri katil cinayetlerinin yankısı sürüyor. Geçtiğimiz hafta kamuoyu baskısı sonucunda önce Adalet Bakanı istifa etmiş ardından ise Polis Genel Müdürü de görevinden alınmıştı. Fakat istifa ve görevden alamlara rağmen göçmenlerin ve Kıbrıslı Rumların tepkisi dinmiyor. Dün yine Başkanlık Sarayı’nın önünde toplanan yüzlerce kişi öldürülen kadın ve çocuklar için anma etkinliği düzenlerken, ırkçılığa, yabancı düşmanlığına ve ayrımcılığa karşı da tepkilerini dile getirdi.  
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 4, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın güneyinde seri katil cinayetlerinin yankısı sürüyor.

Geçtiğimiz hafta kamuoyu baskısı sonucunda önce Adalet Bakanı istifa etmiş ardından ise Polis Genel Müdürü de görevinden alınmıştı.

Fakat istifa ve görevden alamlara rağmen göçmenlerin ve Kıbrıslı Rumların tepkisi dinmiyor.

Dün yine Başkanlık Sarayı’nın önünde toplanan yüzlerce kişi öldürülen kadın ve çocuklar için anma etkinliği düzenlerken, ırkçılığa, yabancı düşmanlığına ve ayrımcılığa karşı da tepkilerini dile getirdi.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık