koronavirusGüneyde iki kişi daha koronavirüsten hayatını kaybetti

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde iki kişi, koronavirüse bağlı olarak gelişen semptomlardan ötürü hayatını kaybetti. Ayrıca 8 yeni koronavirüs vakası da açıklandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 24, 2020
Djumba Hotel & Cafe

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde iki kişi, koronavirüse bağlı olarak gelişen semptomlardan ötürü hayatını kaybetti. Ayrıca 8 yeni koronavirüs vakası da açıklandı.

Sağlık Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada, koronavirüs hastası olan iki hastanın daha hayatını kaybettiğini ifade ederek, sekiz vaka daha olduğunu kaydetti.

Yapılan açıklamada, hayatını kaybedenlerin Baf Genel Hastanesi’nde bulunan 65 yaşındaki bir erkek ve Lefkoşa Hastanesi’nde tedavi gören 58 yaşındaki bir erkek olduğun kaydedildi.

Son vaka ve hayatını kaybedenler ile, Kıbrıs Cumhuriyeti’nde hayatını kaybedenlerin sayısı üçe, pozitif koronavirüs vakası ise 121’e yükseldi.

Son vakalarla birlikte Kıbrıs genelindeki vaka dağılımı şöyle oldu:

Kıbrıs’ın güneyi: 121

Kıbrıs’ın kuzeyi: 40

Üsler Bölgesi: 3

Toplam: 164

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft