AktüelEkonomiEkonomi PolitikManşetGüneyde hedef büyümeyi sürdürmek

Ekonominin kalkınma hızı ile ilgili Kıbrıs Cumhuriyeti İstatistik Dairesi tarafından yayınlanan veriler vesilesiyle Maliye Bakanı Harris Georgiades yaptığı yazılı açıklamada, Kıbrıs ekonomisinin güçlü bir şekilde gelişmesinin nedeninin Kıbrıs’ın istikrarı muhafaza yönündeki sorumluluklarla ilgili olarak alınan zor kararlardan kaynaklandığını belirterek toplu ve sorumlu bir şekilde bu çabaları sürdürmemiz gerektiğini söyledi. Maliye Bakanı yazılı açıklamasında, “yaklaşık %4 oranında olan ekonomimizdeki güçlü gelişme, ülkemizdeki üretici güçlerin yoğun çalışmalarının bir ürünüdür ve aynı zamanda sorumluluklarla ilgili zor kararlar aracılığıyla...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 15, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Ekonominin kalkınma hızı ile ilgili Kıbrıs Cumhuriyeti İstatistik Dairesi tarafından yayınlanan veriler vesilesiyle Maliye Bakanı Harris Georgiades yaptığı yazılı açıklamada, Kıbrıs ekonomisinin güçlü bir şekilde gelişmesinin nedeninin Kıbrıs’ın istikrarı muhafaza yönündeki sorumluluklarla ilgili olarak alınan zor kararlardan kaynaklandığını belirterek toplu ve sorumlu bir şekilde bu çabaları sürdürmemiz gerektiğini söyledi.

Maliye Bakanı yazılı açıklamasında, “yaklaşık %4 oranında olan ekonomimizdeki güçlü gelişme, ülkemizdeki üretici güçlerin yoğun çalışmalarının bir ürünüdür ve aynı zamanda sorumluluklarla ilgili zor kararlar aracılığıyla Kıbrıs’ın istikrar ve olumlu beklentiler sürecinde ilerlediğini gösteriyor” dedi.

Maliye Bakanı  devamla “İşsizlik oranı artık Avrupa ortalamasının altında bulunuyor, mevcut gelir, özel tüketim ve yatırımlar aşamalı olarak artıyor ve bankacılık sistemimizin son katalizör hareketleri güveni güçlendirerek kredi derecelendirme kuruluşları tarafından ekonomik notumuzun üç not artmasını sağladı”.

“Toplu olarak bu çabaları sürdürmeliyiz” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık