AktüelkoronavirusGüneyde durumu ağırlaşan bir hasta Limasol’a transfer ediliyor

Kıbrıs'ın güneyinde Mağusa Hastanesi'nde durumu ağırlaşan bir koronavirüs hastasının Limasol Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesine transfer edileceği bildirildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 17, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın güneyinde Mağusa Hastanesi’nde durumu ağırlaşan bir koronavirüs hastasının Limasol Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesine transfer edileceği bildirildi.

Kıbrıs Haber Ajansı’na konuşan kaynaklar, Mağusa Hastanesi’nde tedavi gören 47 yaşındaki kişinin, bu sabah solunum sıkıntısı sendromu geliştirdiğini ve Limasol’a transfer edileceğini belirtti.

Öte yandan, Baf Genel Hastanesi’ndeki 11 teyit vakadan biri olan 70 yaşındaki koronavirüs hastasının yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü belirtildi. Haberde, bahsi geçen hastanın Limasol veya Mağusa Hastanesi’ne transfer edilip edilmeyeceği konusunda bir bilgi verilmedi.

Baf Yoğun Bakım ünitesinden sekiz hemşire, bir doktor, bir hasta ve bir temizlikçide koronavirüs testinin pozitif çıktığı da hatırlatılırken, elli yeni örneğin Baf Hastanesi personeli yanı sıra hastalardan alınacağı da belirtildi. Devlet Sağlık Hizmetleri Örgütü Okypy’e göre, hastane personelinin hepsi özel testlerden geçecek.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık