koronavirusGüneyde çalışanlar ücretli test kararına uymayacak

Güneyde Kıbrıs’ta Çalışanlar Derneği, yayımladığı basın açıklamasıyla, Resmi Gazete’de yayımlanan ücretli test kararına uymayacaklarını açıkladı. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 26, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Güneyde Kıbrıs’ta Çalışanlar Derneği, yayımladığı basın açıklamasıyla, Resmi Gazete’de yayımlanan ücretli test kararına uymayacaklarını açıkladı. Açıklama şöyle: 

Biz güneyde çalışan emekçi kesim olarak Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren ve 27 Ağutos 2021 tarihinden itibaren uygulanacak olan antijen ve PCR testlerinin AŞILI kesim dahil ücrete tabii olacak kararına kesinlikle uymayacağımızı burdan ilgili Bakanlıklara bildiririz.

Uymama kararımızı gerekçesini de buradan belirtmek isteriz ki biz çalışanlar olarak devletin bizden istediği aşı olarak hem kendimizi hem de etrafımızdakileri koruyalım kampanyasına uyarak tüm üyelerimizin aşılanmasını sağlamış olmamıza rağmen bizler gibi aşısını tamamlayan diğer sektörler ile aşısını şu veya bu nedenle tamamlamayanlarla ayni kefeye konmamızı kesinlikle kabul etmediğimiz deklere eder gerekirse hak ve hukuk arayışımızı da gerekli gördüğümüz tüm platformlara da taşıyacağımızı beyan ederiz.

Umarız alınan bu yanlış karardan en kısa sürede dönülerek gerekli düzeltmeler ilgili Bakanlıklar tarafından yapılır.

Saygılar sunar tüm halkımıza sağlık dolu günler dileriz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık