koronavirusGüneyde çalışanlar PCR için 18 Haziran’a kadar başvuru yapmalı

Kıbrıs Cumhuriyeti'nde çalışan işçilerin, güneye geçebilmek için 18 Haziran mesai bitimine kadar Sağlık Bakanlığı'na müracaat etmesi gerektiği bildirildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 16, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde çalışan işçilerin, güneye geçebilmek için 18 Haziran mesai bitimine kadar Sağlık Bakanlığı’na müracaat etmesi gerektiği bildirildi.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

Bilindiği üzere Bakanlar Kurulu kararı ile 22 Haziran 2020 tarihinden itibaren Güney Kıbrıs’a PCR testi yaptırarak çalışmaya geçecek olanlar dönüşte karantina uygulamasına tabi olmayacaklardır.

Bu çerçevede pandemi öncesi Güney Kıbrıs’ta çalışmakta olanlar 18 Haziran 2020 mesai bitimine kadar Sağlık Bakanlığı’na PCR testi için müracaat yapmaları gerekmektedir.

PCR testleri bakanlığımızca yapılacak çağrılar üzerine programlanıp sonuçlandırılacak ve kapasitemiz çerçevesinde yapabileceğimiz sayıda işçiye 22 Haziran 2020 tarihinden itibaren verilmeye başlanacaktır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık