koronavirusGüneyde çalışan işçiler için konaklama yardımı

İşlemek için adamızın güneyine geçmek zorunda kalan ve kalacak yeri olmayan Kıbrıslıtürk işçilere yardım sunmaları konusunda, Kıbrıs'ın güneyinde iletişim ve işbirliği içerisinde olduğumuz siyasi örgüt, sivil toplum örgütü ve sendikalar ile Sol Hareket olarak görüşmeler yürütüyoruz.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 10, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

İşlemek için adamızın güneyine geçmek zorunda kalan ve kalacak yeri olmayan Kıbrıslıtürk işçilere yardım sunmaları konusunda, Kıbrıs’ın güneyinde iletişim ve işbirliği içerisinde olduğumuz siyasi örgüt, sivil toplum örgütü ve sendikalar ile Sol Hareket olarak görüşmeler yürütüyoruz.

Görüştüğümüz örgütler imkan ve kapasitelerinin ne olduğu ve nasıl yardımcı olabilecekleri konusunda şu an çalışma yürütüyorlar.

Αριστερη Κινηση – Θελουμεν Ομοσπονδια (Sol Hareket-Federasyon İstiyoruz) örgütünden yoldaşlar şuan yardım sürecini başlattılar ve işbirliği içerisinde bazı işçilerin konaklama sorununu gidermeye çalışıyoruz.

Kalacak yer sorunu yaşayan diğer işçiler doğrudan bize, Sol Hareket Genel Merkezi’ne https://www.facebook.com/HareketSol/ veya [email protected] adresleri aracılığı ile ulaşabilirler.

Ayrıca Sol Hareket-Federasyon İsitiyoruz örgütü ile doğrudan şu adresten iletişime geçebilirler: https://www.facebook.com/CyLeftistFederationMovement/.

Görüşme yürüttüğümüz diğer örgütler ile vardığımız sonuçları netleştirip, kısa zamanda gerekli açıklamaları yapacağız.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft