AktüelEkolojiGüneyde bugün için kırmızı alarm yayınlandı

Kıbrıs Cumhuriyeti Orman Dairesi yaptığı açıklamada, 11 Ağustos Çarşamba günü orman yangını tehlikesinin kırmızı alarm düzeyinde olmaya devam edeceğini duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 11, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti Orman Dairesi yaptığı açıklamada, 11 Ağustos Çarşamba günü orman yangını tehlikesinin kırmızı alarm düzeyinde olmaya devam edeceğini duyurdu.

Kıbrıs Haber Ajansı‘nın haberine göre, duyuruda halka yangına neden olabilecek her türlü faaliyetten kaçınmaları ve kıvılcım saçan kaynak makinesi veya sıcaklık üreten tarım makineleri kullanımından kaçınması çağrısı yaptı.

Orman Dairesi izinsiz ateş yakmanın yasak; 2012 Orman Yasasına göre suç olduğunu hatırlatarak, on yıla kadar hapis cezası ya da 50 bin Euro’ya kadar para cezası ya da her iki cezayı ya da kırsal alanda yangın önlemleri 1988 yılı yasası temelinde beş yıla kadar hapis cezası ya da 20 bin Euro’ya kadar para cezası ya da her iki cezayı da birlikte öngördüğüne yineledi.

Ayrıca, yemek hazırlamak için ateş yakmaya sadece piknik alanlarında izin verildiği hatırlatılıyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık