koronavirusGüneyde bir günde 800 test yapıldı: Kuzeydeki rakam bilinmiyor

Kıbrıs Cumhuriyeti, dün toplamda 800 kişiye test uyguladı. Kıbrıs'ın kuzeyinde kaç test yapıldığı bilinmiyor...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 21, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıs Cumhuriyeti, dün toplamda 800 kişiye test uyguladı. Kıbrıs’ın kuzeyinde kaç test yapıldığı bilinmiyor…

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı dün gün boyunca toplam 800 test yapıldığını ve bu testlerin 8’inin pozitif çıktığını duyurdu. Bakanlık, dün yaptığı açıklamada, Finlandiya ve Çek Cumhuriyeti gibi nüfusu Kıbrıs’tan çok daha fazla olan ülkelerde çok sayıda pozitif vaka görülmesine rağmen, yaklaşık olarak eşit sayıda “şüpheli” vakanın araştırıldığını belirtti.

Öte yandan Kıbrıs’ın kuzeyinde neler olduğuna dair Sağlık Bakanlığı bilgi vermemeye devam ediyor. Kıbrıs’ın kuzeyinde yaşayan yurttaşlar, virüs salgını ülkede baş gösterdiği günden beri kaç kişiye test uygulandığını bilmiyor.

Dün yapılan açıklamada 3 vakanın son testlerinin negatif çıktığı ve artık koronavirüsü taşımadığı ifade edilmesine rağmen, salgınla ilgili son durum hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Sağlık Bakanlığı’nın açıklmasına göre şu anda Kıbrıs’ın kuzeyinde toplam 34 pozitif vaka bulunuyor. Bu vakaların 3 tanesi iyileşti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık