AktüelGazedda'nın GündemiÖzel HaberGüneyde binlerce kişi sokakta: Polis ve hükümet protesto edildi

Geçtiğimiz haftadan beridir seri katil cinayetleriyle sarsılan Kıbrıs’ın güneyinde bugün akşam saatlerinde sosyal medyadan örgütlenen binlerce kişi sokağa indi. Başkanlık Sarayı önünde toplanan 2000’den fazla kişi, polisi ve hükümeti eleştiridi. Cinayetlerin açığa çıkamasından önce, polise bir çok şikayet ve ihbarın gittiğini fakat polisin yabancı uyruklu olmalarından dolayı ihbarların üzerine düşmediğini ve gereğini yapmadığını savunan protestocular yaşananlardan polis kurumunun da rolü olduğunu ifade etti. Çoğunluğu yabancılardan oluşan eyleme AKEL, Anti-Fai ve Kisaa gibi örgütler de destek...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 26, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Geçtiğimiz haftadan beridir seri katil cinayetleriyle sarsılan Kıbrıs’ın güneyinde bugün akşam saatlerinde sosyal medyadan örgütlenen binlerce kişi sokağa indi.

Image may contain: 3 people, crowd and outdoor

Başkanlık Sarayı önünde toplanan 2000’den fazla kişi, polisi ve hükümeti eleştiridi.

Cinayetlerin açığa çıkamasından önce, polise bir çok şikayet ve ihbarın gittiğini fakat polisin yabancı uyruklu olmalarından dolayı ihbarların üzerine düşmediğini ve gereğini yapmadığını savunan protestocular yaşananlardan polis kurumunun da rolü olduğunu ifade etti.

Image may contain: 9 people, people standing, crowd and outdoor

Çoğunluğu yabancılardan oluşan eyleme AKEL, Anti-Fai ve Kisaa gibi örgütler de destek verdi.

Eylemde aynı zamanda yabancı düşmanlığı ve ırkçılık da protesto edildi.

 

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©