koronavirusGüneyde 8 yeni vaka: Yarısı sağlık çalışanı

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, bugün güneyde 8 yeni vaka ortaya çıktığını duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 20, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, bugün güneyde 8 yeni vaka ortaya çıktığını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı, sekiz yeni koronavirüs vakasının ortaya çıktığını ve bunların yarısının sağlık profesyonelleri olduğunu söyledi.

Sekiz yeni onaylanmış vakadan üçünün Baf Hastanesinde çalıştığını, birinin Limasol Hastanesi’nde çalıştığını, diğerinin ise Limasol hastanesinde doktor veya hemşire olmayan bir çalışan olduğunu kaydetti.

Tespit edilen vakalardan kalan 3 kişinin ise covid-19 testi pozitif çıkan kişilerle temas halinde olan kişiler olduğunu kaydetti.

Ortaya çıkan vaka sayısı ile güneyde toplam pozitif vaka sayısı 72 oldu. Kıbrıs genelinde pozitif vaka sayısı ise, 108 oldu.

Kıbrıs’ın güneyi: 72

Kıbrıs’ın kuzeyi: 33

Üsler Bölgesi: 3

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık