AktüelGazedda'nın GündemikoronavirusGüneyde 4 yeni koronavirüs vakası!

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Kıbrıs’ın güneyinde dört kişide koronavirüs için yapılan testte, testin pozitif çıktığı ve vaka sayısının toplam altıya çıktığını açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 11, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Kıbrıs’ın güneyinde dört kişide koronavirüs için yapılan testte, testin pozitif çıktığı ve vaka sayısının toplam altıya çıktığını açıkladı.

In-Cyprus’tan çevrilen habere göre, Kıbrıs Nöroloji ve Genetik Enstitüsü’nden alınan bilgilere göre dört kişide yapılan koronavirüs testinin pozitif çıktığı kaydedildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Dün gece İngiltere’den gelen ve Larnaka Havaalanı’nın sağlık odasında bulunan termal kameralar tarafından yüksek bir sıcaklığa sahip olduğu tespit edilen iki kişi, Lefkoşa Genel Hastanesi’nde özel olarak uyarlanmış tesislere nakledildi ve tedavi altına alındı.

Limasol Genel Hastanesi’ndeki özel olarak uyarlanmış tesislere kaldırılan ve ateşi yükselmesinin ardından yetkililerle temasa geçen bir kişide de virüs testi pozitif çıktı.

Son olarak, yine Limasol’da bir kişinin evinde kendini tecrit etmeye başladığı ve vakanın koronavirüs olduğunun tespit edildiği belirtildi.

Sağlık Bakanlığı, yaptığı açıklamada, onaylanmış dört vakanın izlenmeye başlandığını ve gerekli testleri yapmak için numune alınacağını da belirtti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft