koronavirusGüneyde 38 yeni vaka: Bir kişi daha hayatını kaybetti

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı bugün Kıbrıs'ın güneyinde 38 yeni vaka tespit edildiğini duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 9, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı bugün Kıbrıs’ın güneyinde 38 yeni vaka tespit edildiğini duyurdu.

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde son 24 saat içerisinde koronavirüsten kaynaklanan 1 yeni can kaybı ile 38 yeni vaka daha kayda geçirildiği haber verildi.

Güney Kıbrıs’taki toplam vaka sayısının 564’e ulaştığını duyuran haber kaynakları, ağır hastalık geçmişine sahip olan ve yoğun bakımda tedavi görmekte olan 78 yaşındaki bir kadının da koronavirüsten hayatını kaybettiğini bildirdi.

38 yeni vakadan 18’inin hali hazırda teyit edilmiş olan vakaların temaslarının takibe alınması sonucu tespit edildiği belirtilen haberde, 7 vakanın Aradipou bölgesinden olduğu, 13 kişinin durumunun ise araştırılmakta olduğu ifade edildi.

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde nihai ölüm sebebi Covid-19 hastalığı olan kişilerin sayısının 3’ü kadın, 7’si erkek olmak üzere toplam 10 olduğu ve bu kişilerin yaş ortalamasının 67 olduğu da kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık