koronavirusGüneyde 36 yeni vaka: 1 ölüm

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, bugün güneyde 36 yeni pozitif koronavirüs vakasının tespit edildiğini duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 2, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, bugün güneyde 36 yeni pozitif koronavirüs vakasının tespit edildiğini duyurdu.

Sağlık Bakanlığı az önce yaptığı açıklamada, 36 yeni Covid-19 vakasının tespit edildiğini duyurarak, Kıbrıs Cumhuriyeti genelinde toplam vaka sayısı, üsler de dahil olmak üzere 356’ya geldiğini duyurdu. Bugün tespit edilen vakaların 24’ünün temas yoluyla bulaştığı ifade edilirken, 12 vakanın geçmişlerinin araştırıldığı da belirtildi.

Öte yandan yapılan açıklamada, koronavirüse bağlı gelişen semptomlar nedeniyle bir kişinin daha hayatını kaybettiği ve hayatını kaybeden kişinin bir kadın olduğu duyuruldu. Yaşanan ölüm ile, Kıbrıs Cumhuriyeti’ndeki ölüm sayısı 10’a yükseldi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık