koronavirusGüneyde 3 bin 500 test uygulandı

Kıbrıs Nöroloji ve Genetik Enstitüsü Direktörü Leonidas Phylactou CyBC TV'ye verdiği demeçte, düne kadar yaklaşık 3 bin 500 test yapıldığını duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 23, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıs Nöroloji ve Genetik Enstitüsü Direktörü Leonidas Phylactou CyBC TV’ye verdiği demeçte, düne kadar yaklaşık 3 bin 500 test yapıldığını duyurdu.

Phylactou, bu sayının, nüfusun büyüklüğü ile orantılı olarak dünyanın en yüksekleri arasında olduğunu söyledi.

Phylactou, Enstitü’nün hem ekipman hem de testleri yürüten insan sayısı açısından güçlendirildiğini ve çalışmaların iyi ilerlediğini söyledi.

Enstitü’nün durumu hakkında bilgi de veren Phylactou, tüm testlerin gönderildiği gün, birikim veya gecikme olmadan yapıldığını da belirtti.

Dünya Sağlık Örgütü, ülkeleri covid-19’un toplumlarda yayılmasının net bir resmini elde etmek ve enfekte olanları izole ederek tedavi edebilmek için testleri hızlandırmaya çağırmıştı.

Kıbrıs’ın güneyinde şu ana kadar ‘belirsiz köken’ olarak kabul edilen üç vaka bulunuyor. Belirsiz köken, ne yurtdışından gelen bireyler ne de teyit edilen vakalarla temas eden başkalarını anlatmaktadır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık