koronavirusGüneyde 23.00-05.00 arası sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Vaka sayısının dün kayda geçirilen 166 yeni vakayla birlikte 5 bin vaka barajını aştığı Kıbrıs Cumhuriyeti’nde koronavirüse karşı yeni önlem ve kısıtlamaları gündeme getirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 5, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Vaka sayısının dün kayda geçirilen 166 yeni vakayla birlikte 5 bin vaka barajını aştığı Kıbrıs Cumhuriyeti’nde koronavirüse karşı yeni önlem ve kısıtlamaları gündeme getirdi.

Fileleftheros gazetesi, dün akşam konuyla ilgili olarak halka seslenen ve pandeminin kontrol edilemez boyutlar aldığını belirten Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in buna tepki verilmemesi halinde asimetrik sonuçları olacağına atıfta bulunduğunu yazdı.

Gazete, Anastasiadis’in, bazı kısıtlamaların kaldırılmasının rahatlamaya yol açtığını kabul ettiğini de ekledi.

Açıklanan önlemler gazetelerde şu başlıklarla yer buldu:

Fileleftheros’ta “Saat 11’de Eve Kapanıyoruz- Limasol ve Baf’ta Ek Önlemler”; Alithia’da “Mini Lockdown- Koronavirüsüyle Mücadele Yeni Önlemler- Anastasiadis Vatandaşlara bir Baba ve Dede Olarak Hitap Etti- Kasım Ayı Sonuna Kadar Gece 11’den Sabah 5’e Kadar Ev Hapsi- Dün 166 Yeni Vakamız Vardı”; Politis’te “Yeni Önlemler ve Başkanın Yaşlıların Korunması Konusunda Gençlere Çağrısı- Kafalar Gece 11’den Sonra Yine İçerde- Üç Kategoride Önlemler ve Kısıtlamalar- Sokağa Çıkma Yasağı- 166 Yeni Vaka- 5 bin Vaka Barajını Aştık- Sorumluluk Duygusuyla Başaracağız”; Haravgi’de “Bugünden İtibaren Yeni Olağanüstü Önlemler- 166 Vaka Daha ve 57 Kişi Tedavi Altında”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık