koronavirusGüneyde 19 yeni vaka: Vakalardan biri yeni doğan bir bebek

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı bugün güneyde 19 yeni vakanın tespit edildiğini duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 6, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, bugün güneyde 19 yeni vakanın tespit edildiğini ve toplam vaka sayısının 465’e yükseldiğini duyurdu. Vakalardan birinin Makarios Hastanesi’nde yeni doğan bir bebek olduğu da ifade edildi.

Yapılan açıklamada, şimdiye kadar, Baf ve Larnaka’da 704 test uygulandığı da bildirilirken, Baf’taki testlerin Salı günü devam edeceği kaydedildi. Amacın, belirli kriterleri kullanarak Sağlık Bakanlığı tarafından seçilen her yaştan ve milletten sakinlerden yaklaşık 1.000 örnek toplamak olduğu da bildirilirken, Aradippou ile ilgili olarak toplam 525 örnek alındığı kaydedildi. Şimdiye kadar, dört kişi kontrol edilen örneklerden pozitif test etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık