koronavirusGüneyde 17 yeni koronavirüs vakası

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, bugün güneyde 17 yeni pozitif koronavirüs vakası tespit edildiğini duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 28, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, bugün güneyde 17 yeni pozitif koronavirüs vakası tespit edildiğini duyurdu.

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı 17 yeni koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı. Teyit edilen vakalarla birlikte, üsler de dahil olmak üzere Kıbrıs Cumhuriyeti’ndeki toplam vaka sayısı 179’a çıktı.

Öte yandan, Cumartesi günü, teyit edilmiş bir koronavirüs vakasıyla temas eden Larnaka hastanesinin personeli ve hastalarına yapılan testlerin tamamı; 180 örneğin de negatif olduğu açıklandı.

Devlet hastaneleri şüpheli koronavirüs vakalarını test etmek için ayrı alanlar için düzenlemeler yapıyor.

Larnaka hastanesinin İcra Direktörü Georgios Karotsakis, Kıbrıs Haber Ajansına yaptığı açıklamada, Pazartesi günü, virüs taşıması şüphesi taşıyan insanları kontrol etmek için iki muayene odası kurulacağını söyledi.

Baf Genel Hastanesi de Pazartesi günü şüpheli Covid-19 vakaları için özel bir koğuşta çalışmaya başlayacak. Hastanenin daimi idari Başkanı Dr. Iosif Moutiris, koğuşta şüpheli vakaların daha ileri testler için kabul edileceği 10 tek kişilik odaya sahip olacağını söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık