koronavirusGüneyde 153, kuzeyde 65 kişi sokağa çıkma yasağını ihlal etti

Kıbrıs'ın kuzeyi ve güneyinin birbirinden farkı yok. Son 24 saatte Kıbrıs'ın iki yakasındaki polis ekiplerinin yaptığı denetimlerde toplam 218 kişi hakkında cezai işleme gidildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 2, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın kuzeyi ve güneyinin birbirinden farkı yok. Son 24 saatte Kıbrıs’ın iki yakasındaki polis ekiplerinin yaptığı denetimlerde toplam 218 kişi hakkında cezai işleme gidildi.

Kıbrıs’ın kuzeyinde dün gün boyu yapılan denetimlerde toplam 65 kişinin sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği bildirildi. Polis Basın Subaylığı tarafından yapılan açıklamada, dün ülke genelinde polis tarafından yapılan denetimlerde; 14 kişinin kısmi, 51 kişinin ise gece saat 21.00’den sonra olmak üzere toplam 65 kişinin sokağa çıkma yasağını ihlal ettiğinin tespit edildiği kaydedildi.

Öte yandan, Kıbrıs’ın güneyinde ise Kıbrıs Polis Müdürlüğü basın sözcüsü, Kıbrıs Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, polisin Covid-19 ile ilgili yasaları yerine getirme ve talimatları uygulama amacıyla denetlemelerde bulunmaya devam ettiğini ve bu kapsamda dün 18.00’den 2 Nisan sabah saat 06.00’ya kadar toplam 4.161 kontrol gerçekleştirdiğini ve toplam 153 ceza kesildiğini söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık